Ryzyko inwestycji giełdowych

Sztuka giełdowa

Giełda i z nią połączona gra na giełdzie, bądź jak poniektórzy ją określają - sztuka giełdowa, daje inwestorom duże możliwości. Jak już sygnalizowaliśmy, to jest położenie, którego odpowiednikiem jest słowo „ryzyko”. Olbrzymie wahania wartości nie są tu niczym nadzwyczajnym. Każdziuteńki, kto postanawia na wejście w światek giełdy, powinien być na to przygotowany.

Opłaciłoby się też uzmysłowić sobie fakt, iż giełda nadto się rozwija, absolutnie nie będzie ona miejscem statycznym. Bez przerwy ukazują się nowe przedsiębiorstwa, instrumenty oraz dodatkowo nowe działy, dzięki jakim giełda ma charakter dynamiczny i rozwojowy. Dosłownie prawie każdy ma możliwość na niej znaleźć coś dla siebie, co mu najwłaściwiej odpowiada. Wybór jest rzeczywiście spory. Musimy jedynie zrobić rzetelne rozeznanie i dokonać właściwego wyboru.

Ostrożny, silnie asekurujący się przedsiębiorca może bez najmniejszych trudności dostać profit w okolicach 20 -25% w skali roku. Ktoś, kto zdecyduje się na rzeczywiste ryzyko giełdowe, może częściej liczyć także na roczną stopę zwrotu sięgającą 100%. Powinno się aczkolwiek nie zapominać o tym, , iż możemy i tyle samo stracić. Dlatego niezastąpione jest określenie swoich preferencji oraz dodatkowo założeń przed przystąpieniem do inwestowania. Warto znowuż powtórzyć, iż im pokaźniejszy oczekiwany profit z inwestycji, tym znaczniejsze ryzyko poniesienia straty. Licząc na pokaźne zasoby finansowe, trzeba być przygotowanym na możliwość sporej straty.

Published by